Recenzje

Realme X2 Pro Recenzja i Dane Techniczne

Realme x2

Realme X 2 Pro ulepszenie potężnego arkusza specyfikacji. Ma wszystkie składniki, by być hitem, ale czy to zrobi?

Plusy- Czas ładowania, zdjęcia w świetle dziennym, wydajność

Cons- Fotografia w słabym świetle, projektowanie, wzdęcia

Realme przeszedł długą drogę od bycia sub-marką Oppo do bycia niezależną firmą. Dzisiaj dodali nowy smartfon X2 Pro do swojego katalogu. Cena wynosi 1600 PLN za wariant 8 GB / 128 GB i 1900 PLN za 8 GB / 256 GB.

W ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwowaliśmy wiele szumów wokół Realme X2 Pro i większość czasu obracała się wokół częstotliwości odświeżania, szybkiego ładowania i teleobiektywu. Arkusze specyfikacji X2 Pro wyglądają jak w pełni opancerzony pojazd gotowy do akcji. Teraz pojawia się pytanie, czy bitwa Realme X2 Pro jest gotowa?

Xiaomi rozpoczyna wdrażanie aktualizacji MIUI 11 do Redmi Note 5

Projekt:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy większość urządzeń wprowadzonych na rynek w segmencie średniego budżetu ma niemal identyczny wygląd do tego stopnia, że trzeba je zobaczyć, aby je odróżnić.

Realme X2 Pro nie jest inny. To metalowa i szklana konstrukcja kanapki jest prawie identyczna z innymi smartfonami i Realme XT. Czynnikiem różnicującym, który zauważyłem, był biały model, który mieliśmy do przeglądu, zmiana koloru pod wpływem światła była minimalna w porównaniu do innych smartfonów. Wyglądał elegancko zamiast świateł dyskotekowych.

Ważący 199 gramów K2 Pro nie jest lekkim urządzeniem, ale jedną ręką można uzyskać dostęp do przycisku zasilania, klawisza głośności i skanera linii papilarnych na ekranie, choć mogą wystąpić problemy z dostępem do całej nieruchomości jedną ręką.

Urządzenie jest lekko śliskie w utrzymaniu i zalecamy użycie silikonowej skrzynki dostarczonej w pudełku, aby zapobiec przypadkowemu poślizgnięciu. Na szczęście urządzenie nie pożegnało się z gniazdem słuchawkowym 3,5 mm i jest to mile widziane posunięcie. Oznacza to również, że dopóki telefon ma baterię, nie musisz się martwić, że bateria bezprzewodowych słuchawek ulegnie wyczerpaniu.

Jedyną ważną rzeczą, jaką poświęciło to urządzenie, jest karta micro sd, ale z pamięcią wewnętrzną 128 i 256 GB, która nie powinna stanowić przełomu. Czy Realme wynalazł koło stylistyczne dla K2 Pro? Nie, nie ma, ale jednocześnie nie ma w tym nic złego.

Realme x2 pro Recenzja

Pokaz:

6,5-calowy panel AMOLED Realme X2 Pro przyciągnął uwagę przed swoim wprowadzeniem ze względu na częstotliwość odświeżania 90 Hz i odwzorowanie kolorów. Nie powiem, że twierdzenia były fałszywe, ale postrzeganie może się różnić. Jeśli weźmiemy przykład częstotliwości odświeżania 90 Hz, co z pewnością brzmi jak efekt wow, dla zwykłego użytkownika jego wpływ może nie być widoczny. Z wyjątkiem przypadku przewijania, które może pozostać niezauważone, ale konsumenci, w których grasz, szczególnie wysokiej klasy gry graficzne, zauważą to.

Czułem kalibrację kolorów wyświetlacza po cieplejszej stronie, co oznaczało, że autentyczne odwzorowanie kolorów nie było widoczne. To było coś w rodzaju warstwy makijażu nakładanej na zdjęcie. Niektórym się to spodoba, a innym może być rozczarowany. Jeśli chodzi o roszczenie 1000 nitów, mogę śmiało powiedzieć. To było właściwe pod względem doświadczenia. Nie znalazłem żadnego problemu z interakcją z wyświetlaczem w jasnym świetle słonecznym.

Nie poczujesz się rozczarowany wrażeniami z wyświetlania. Jest to jeden z najlepszych w swoim segmencie cenowym, chociaż chciałbym, aby kolory były bardziej zrównoważone niż żywe.

Żywotność baterii

4000 mAh w Realme X 2 Pro jest dobra, ale nie ma w tym nic wyjątkowego. Współczynnik X leży w dziale ładowania. Rozwiązanie VOOC do ładowania firmy Oppo, oferujące 50 W mocy za pośrednictwem dostarczonego zasilacza i kabla. Bateria wystarcza na około dzień, nawet przy dużym zużyciu, co jest prawie podobne do tego, co oferują smartfony. Jest na równi z każdą inną marką na rynku.

Magią jest czas zwęglania, w którym byliśmy w stanie naładować nasze urządzenie średnio od 0 do 100% w 33 minuty. Poza tym w trakcie ładowania nie miałem niepokojącego poziomu nagrzewania się urządzenia. To jest pierwsze dla Realme.

Aparat fotograficzny

Realme k2 Pro ma zatłoczony dział Camera. Cztery z tyłu i jeden z przodu. Główny czujnik 64 MP rejestruje fantastyczne ujęcia z doskonałym odwzorowaniem szczegółów, jeśli zdjęcie zostanie zrobione w dobrych warunkach oświetleniowych.

Niemniej jednak kolory zwykle nie są zgodne ze źródłem. Są po cieplejszej stronie – zieleń staje się ciemniejsza i tak dalej. Tryb HDR nie sprawi, że będziesz nieszczęśliwy, ale tryb „Chroma” działa podobnie jak wizażystka i dodatkowa odrobina koloru do obrazu, co sprawia, że ​​zdjęcia są trochę nierealne.

Wydajność teleobiektywu z 13MP była dobra aż do 5-krotnego zoomu cyfrowego, ale 20 X Hybrid był po prostu przyzwoity i nie dorównywał synowi innej matki, Oppo Reno 1 pod względem szczegółów i przejrzystości.

Ultra-szerokokątny obiektyw 8 MP był dobry w kawałkach i łatach. Dobre wyniki oświetlenia można było udostępnić dzięki zdjęciom pokazującym efekt beczki. W słabym świetle, powiedzmy unikaj szerokokątnych, jeśli nie chcesz czuć się rozczarowany. Odtwarzanie kolorów zostanie wyłączone, a detale rzuciłyby się na podrzucenie. Zdjęcia makro wyszły dobrze, ale trzeba zachować cierpliwość i nagrywać. Ponadto, jeśli planujesz wykonać zdjęcie makro poruszającego się obiektu, najlepiej nie oczekuj cudu.

Fotografia przy słabym świetle to jeden z segmentów, który każda marka stara się złamać. Realme również próbuje tego samego. Zdjęcia kliknięte w słabym świetle co najwyżej można uznać za przyzwoite. Ponadto nawet dwa ciągłe zdjęcia mogą nie dać tego samego rezultatu. Dedykowany tryb Nightscape poprawia jasność obrazu, ale nie poprawia szczegółów ani nie redukuje szumów. Byłem rozczarowany słabą wydajnością Relme K 2 Pro.

Powiedziawszy, że fotografia w słabym świetle nie powinna być przełomem, ale zdecydowanie jest oszustwem. Jednak wydajność selfie w słabym świetle i dobrych warunkach oświetleniowych była dobra. Nawet tryb portretowy wykonał doskonałą pracę z wykrywaniem krawędzi.

Na froncie wideo uchwycony materiał był dobry, ale czułem, czy stabilizacja mogłaby być lepsza. Dzieląc się wskazówkami, nie próbuj nagrywać filmu w zwolnionym tempie przy słabym oświetleniu. Będziesz rozczarowany.

Interfejs użytkownika:

Do czasu, gdy będziemy mieć system operacyjny Realme, widok systemu operacyjnego Color pozostanie taki sam, jak w przypadku interfejsu użytkownika smartfonów Oppo. Poprawił się, ale wciąż jest wyposażony w nadmuchiwane oprogramowanie i nie można przegapić inspiracji Apple.

Poruszanie się za pomocą wyświetlacza jest lepsze niż gesty, ponieważ wymagają dopracowania. Ogólnie rzecz biorąc, interfejs użytkownika nie napotyka czkawki, a przesuwanie w prawo lub w lewo, a nawet dostęp do szuflady aplikacji będzie płynny. Podczas naszego okresu użytkowania nie napotkaliśmy nagłych krzyków ani problemów z zamrażaniem.

Wydajność

Realme K2 Pro jest wyposażony w chipset Snapdragon 855 Plus i dwie opcje pamięci RAM 8 GB / 12 GB. Do przeglądu mieliśmy wariant 8 GB. Wydajność urządzenia nie zawiodła nas, czy to wielozadaniowość, czy granie w gry na maksymalnych ustawieniach. Snapdragon 855 Plus to podkręcona wersja chipsetów 855 z ulepszoną kartą graficzną, która zapewnia lepszą wydajność w stosunku do oryginału i która odzwierciedla wydajność.

Ostatnie słowa

Realme X 2 Pro ma wszystko, co może mieć w pełni załadowany segment średniego budżetu. Chociaż słabe światło to wciąż odległe marzenie, które jeszcze się nie spełni, ale poza tym smartfon cię nie zawiedzie. Ponadto, jeśli spojrzymy na cenę, można pomyśleć o wyborze OnePlus 7T po prostu z powodu lepszego interfejsu użytkownika i cyklu aktualizacji. Realme wciąż ma przed sobą długą drogę, zanim będzie mógł zarządzić 1600PLN za urządzenie tylko dlatego, że nie ma nic, co mógłby nazwać własnym – sprzętem lub oprogramowaniem.

 

 

 

Add Comment

Click here to post a comment