Recenzje

Recenzja Mi Band 4 : Najlepszy niedrogi inteligentny zdatność band

Mi Band 4

Mi Band 4 to najnowszy inteligentny zespół fitness od Xiaomi i w tej recenzji dowiadujemy się, że jest przydatny, niedrogi i opłacalny, podobny do wcześniejszych monitorów fitness firmy. Innymi słowy, Mi Smart Band 4 to naprawdę dobry produkt w tej cenie.

Jednym z tych produktów – nie, na liście nie ma smartfonów – jest Mi Band 4. Poczekaj, to nie jest nazwa. Urządzenie nazywa się Mi Band 4. Xiaomi uważa, że jego najnowszy pasek fitness ma więcej funkcji lub raczej inteligentniejsze funkcje, a zatem całkowicie zasługuje na nowy pseudonim. Cóż, zobaczymy.

Mi Smart Band 4 nie jest wyjątkiem. W rzeczywistości w porównaniu do wcześniejszych pasm ten jest dość bogaty w funkcje. Jest starannie zaprojektowany. I ma atrakcyjną cenę. Mi Smart Band 4 ma około cenę 125PLN.

mi band 4

Konstrukcja Mi Band 4

Mi Smart Band 4 ma zgrabny design i wygląda elegancko na nadgarstku. Dla mnie tak jest. W pewien sposób Mi Smart Band 4 wygląda prawie jak Mi Band 3 bez zakrzywionego ekranu. Mi Band 3 zawiera zakrzywiony ekran po bokach, ale ekran w Mi Smart Band 4 nie jest tak zakrzywiony. Nie jest płaski, podobnie jak ekran w Mi Band 2. Nowy Mi Smart Band 4 podąża za środkiem i oferuje dobry wynik końcowy.

Podobnie jak opaski Mi poprzedniej generacji, nowa ma również wyjmowaną opaskę na nadgarstek wykonaną z termoplastycznego poliuretanu – gumy w prostych słowach. Na Mi Smart Band 4 znajduje się kapsułka, która jest podobna do Mi Band 3. Kapsułka zawiera 3-osiowy akcelerometr i czujniki tętna PPG, które pozwalają zespołowi śledzić aktywność w czasie rzeczywistym, a także tętno.

Ekran Mi Band 4

Mi Smart Band 4 ma większy ekran w porównaniu do Mi Band 3. poprzedniej generacji. Większy i jaśniejszy dzięki kolorowemu wyświetlaczowi. Jest to przede wszystkim pierwszy Mi Band z kolorowym ekranem. Wszystkie pasma Mi poprzedniej generacji mają czarno-białe ekrany.

Mi Smart Band 4 zawiera 0,95-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 120 x 240 RGB i jasności do 400 nitów. Użytkownicy mogą również dostosować jasność ekranu, przechodząc do opcji Ustawienia na samym pasku inteligentnym.

W większości musiałem utrzymywać maksymalny poziom jasności, ale dobre jest to, że nie wpłynęło to znacząco na żywotność baterii.

We wszystkich sytuacjach – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – najczęściej utrzymuję poziom jasności Mi Smart Band 4 na maksymalnym poziomie. Dla wielu osób wystarczająca może być średnia jasność, ale ponieważ sprawdzałem również e-maile i czytałem wiadomości WhatsApp na Mi Smart Band 4, potrzebowałem wyższej jasności.

Ze względu na ekran AMOLED wiadomości tekstowe są jasne i czytelne w paśmie 4. Oznacza to, że nie musiałem za każdym razem przełączać się na smartfona, aby sprawdzać wiadomości lub czytać wiadomości e-mail. Mi Smart Band 4 ostrzega również użytkowników o połączeniach przychodzących i pozwala im wyciszyć je lub odrzucić. Mi Smart Band 4, podobny do Mi Band 3, nadal nie pozwala użytkownikom wybierać połączeń. Użytkownicy nadal będą potrzebować swoich telefonów do odbierania połączeń przychodzących.

Podobnie jak Mi Band 3, Mi Smart Band 4 jest również wyposażony w pojedynczy przycisk dotykowy, który pomaga użytkownikom nawigować – poruszać się w przód iw tył, wybierać opcje, zmieniać ustawienia i tak dalej. Przycisk dotykowy jest łatwy w obsłudze i działa bardzo płynnie.

mi band 3

Jak skonfigurować Mi Band 4

Mi Band 4 jest łatwy w konfiguracji, a także łączy się ze smartfonem. Jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android 4.4 i iOS 9.0 lub nowszym. Skonfigurowanie Mi Band 4 i podłączenie go do mojego smartfona zajęło około minuty.

  • Pobierz aplikację Mi Fit na swój smartfon. Aplikacja jest dostępna zarówno w Google Play Store, jak i Apple App Store.
  • Advertisement
  • Włącz Bluetooth telefonu i sparuj oba urządzenia (pasmo i telefon).
  • Wprowadź szczegóły, takie jak imię, waga, wzrost, między innymi, aby skonfigurować aplikację. Ta informacja pozwoli zespołowi osiągnąć lepsze wyniki.
  • Po połączeniu opaski ze smartfonem pamiętaj o włączaniu opcji takich jak połączenie przychodzące, przypomnienie o zdarzeniu, alarm, powiadomienia z aplikacji, alarm bezczynności, między innymi w aplikacji MiFit. Dzięki temu Mi Smart Band 4 będzie bardziej produktywny.

Wydajność Mi Band 4

Mi Band 4 jest wyposażony w różne inteligentne funkcje fitness. Śledzi tętno. Monitoruje sen. Może także śledzić w czasie rzeczywistym czynności takie jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie i inne zajęcia na świeżym powietrzu.

Aby przetestować tętno, użytkownicy będą musieli przełączyć się na ekran monitora serca w Mi Band 4, przewijając stronę główną w dół i przytrzymując przycisk dotykowy. Oprócz monitorowania tętna i obliczania odległości, którą przeszedłeś lub przebiegłeś, Mi Smart Band 4 mierzy również, jak dobry lub zły jest wzór snu użytkownika.

Oprócz wyświetlania powiadomień z różnych aplikacji i umożliwiania użytkownikom radzenia sobie z tymi powiadomieniami Mi Smart Band 4 oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak Znajdź swój telefon. Ta funkcja pozwala użytkownikom znaleźć zgubiony telefon. Mi Band 4 również wibruje i ostrzega użytkowników o alarmach.

Mi Band 4 można kontrolować za pomocą aplikacji Mi Fit. Xiaomi dodało kilka nowych funkcji do aplikacji Mi Fit, ale ogólnie aplikacja pozostaje niezmieniona. Według mnie jedną z najciekawszych funkcji aplikacji Mi Fit jest tryb nocny, który automatycznie przyciemnia wyświetlanie Band 4 o zachodzie słońca lub w zaplanowanym czasie.

W ciągu jednego tygodnia korzystania z Mi Band 4 odkryłem, że Mi Band 4 przechwytuje dość dokładne dane dotyczące snu i śledzenia aktywności. W trybie ćwiczeń zespół 4 wykorzystuje dane GPS ze sparowanego telefonu w celu lepszego śledzenia odległości i tętna.

Bateria Mi Band 4

Opaski Mi poprzedniej generacji były dobrze znane z doskonałej żywotności baterii. Scenariusz pozostaje taki sam również w przypadku Mi Smart Band 4.

Czy powinieneś przy Mi Smart Band 4?

Tak, powinieneś.

W tej cenie Mi Smart Band 4 to niesamowity produkt Xiaomi. Mi Smart Band 4 to świetny stosunek jakości do ceny inteligentnego zespołu fitness. Daje duży i jasny wyświetlacz, niesamowitą żywotność baterii, różne funkcje inteligentne i fitness, przyzwoity design i tak dalej.

Werdykt

Pamiętając o cenie, Mi Band 4 jest idealnym wyborem dla każdego, kto szuka funkcji fitness. Ta opaska stanowi ogromną poprawę w stosunku do poprzednika, Mi Band 3. Jeśli szukasz inteligentnego zespołu fitness w budżecie, to bez wahania Mi Band 4 jest właściwym wyborem.

 

Add Comment

Click here to post a comment