Gadżety

Jak działa wzmacniacz WiFi Xiaomi?

Jak działa wzmacniacz WiFi Xiaomi?

Gigant technologiczny Xiaomi właśnie wypuścił dodatek do swojej linii wzmacniaczy WiFi i są one zgodne z reputacją marki polegającą na dostarczaniu wysokiej jakości technologii po przystępnych cenach. Dzięki dodaniu najnowszego wzmacniacza sygnału Wi-Fi Range Xiaomi Pro w ofercie teraz są w sumie trzy produkty w linii repeatera WiFi Xiaomi, w tym repeater WiFi Xiaomi i repeater WiFi 2. Obietnica rozszerzenia zasięgu i poprawy siły sygnału nawet przy wyższych prędkościach, jak dokładnie działa repeater Xiaomi WiFi? Przeczytaj nasze „Jak działa wzmacniacz WiFi Xiaomi?”Artykuł, aby się dowiedzieć.

Wzmacniacze WiFi są dostępne na rynku już od jakiegoś czasu. Ta technologia, zaprojektowana w celu rozszerzenia możliwości bezprzewodowych routera domowego lub biurowego, po prostu wzmacnia sygnały bezprzewodowe. Odbierając sygnały ze sparowanego lub podłączonego routera Wi-Fi, repeater WiFi Xiaomi wzmacnia te sygnały – lub je wzmacnia – w celu zwiększenia zasięgu, jakości i siły połączenia.

Jeśli masz problemy z połączeniem się z Wi-Fi, gdy jesteś w różnych częściach domu lub biura, zainwestowanie w repeater Xiaomi WiFi jest łatwym i tańszym rozwiązaniem. Działa również, jeśli masz duży dom, a obecny router nie ma wystarczającego zasięgu, aby zapewnić dostęp do Internetu do całej przestrzeni lub jeśli twój sygnał Wi-Fi ma problemy z przedostaniem się przez ściany lub podłogi w domu lub biurze itp. Sprawdź nasz sposób działania wzmacniacza WiFi Xiaomi? artykuł dla wszystkich szczegółów.

Jak działa wzmacniacz WiFi Xiaomi?

Jak działa wzmacniacz WiFi Xiaomi?

Jednopasmowe połączenie 2,4 GHz

Dzięki jednopasmowemu połączeniu bezprzewodowemu Xiaomi WiFi Range Extender Pro i jego poprzednicy mogą znacznie zwiększyć sygnały bezprzewodowe. Podczas gdy dwuzakresowe urządzenia oferują lepszą wydajność, jednopasmowe działanie repeaterów Xiaomi WiFi jest wyjątkowe.

 • Dzięki połączeniu 2.4GHz Repeater WiFi Xiaomi maksymalizuje również kompatybilność, dzięki czemu wszystkie urządzenia mogą się z nim bezproblemowo i bezproblemowo podłączyć.

Prędkości do 300 Mb / s

Większość repeaterów WiFi boryka się z szybszymi połączeniami, ale nie Xiaomi WiFi Range Extender Pro. Podczas gdy inne produkty mogą dławić lub ograniczać prędkość połączenia w zamian za lepszą siłę sygnału i większy zasięg, wzmacniacze WiFi Xiaomi zapewniają to, co najlepsze z obu światów.

 • Dzięki repeaterowi Wi-Fi Xiaomi możesz korzystać z zasięgu szerokiego obszaru i bez martwych stref, a jednocześnie uzyskać prędkość, za którą płacisz. Możesz uzyskać prędkość do 300 Mb / s wszędzie w domu lub biurze.

Lekki i przenośny

Dzięki niewielkim rozmiarom wzmacniacze WiFi Xiaomi są również bardzo przenośne, zajmują mniej miejsca i zużywają znacznie mniej energii niż typowy przedłużacz WiFi.

 • Ważący zaledwie 125 gramów, Xiaomi WiFi Range Extender Pro pozostaje wyjątkowo lekki i przenośny, mimo że jest najcięższy wśród linii wzmacniaczy WiFi Xiaomi. Skonfiguruj go w dowolnym miejscu w domu bez obaw, ponieważ będziesz mógł go odłączyć i przenieść bez żadnych problemów.

Do 16 urządzeń

Średnio tanie wzmacniacze WiFi obsługują tylko bardzo ograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Droższe opcje mogą zapewnić do 32 podłączonych urządzeń jednocześnie, repeatery Xiaomi WiFi oferują najlepszą kombinację opłacalnej łączności.

 • Wspierające do 16 jednoczesnych połączeń, repeatery Xiaomi WiFi powinny zapewniać dużą łączność dla wszystkich Twoich inteligentnych urządzeń – w tym smartfona, laptopa, konsol do gier, telewizora i wszystkiego innego, co należy do IoT, takich jak kontrolki bezprzewodowe, zamki i lodówki.

Inteligentny interfejs aplikacji

Ponieważ repeater WiFi Xiaomi należy do linii inteligentnych urządzeń Xiaomi, użytkownicy mogą łatwo i wygodnie się z nim komunikować za pośrednictwem aplikacji Mi Home.

 • Wstępna konfiguracja odbywa się za pośrednictwem interfejsu aplikacji – dostępnego zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS – dzięki czemu możesz monitorować, kontrolować i śledzić swój repeater Xiaomi WiFi bez względu na to, gdzie się wybierasz, i na dowolnym urządzeniu.

Jak skonfigurować repeater WiFi Xiaomi?

Repeater WiFi Xiaomi został zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania i prostej instalacji. Aby rozpocząć korzystanie z repeatera WiFi Xiaomi, wykonaj następujące proste kroki:

Podłącz swój repeater WiFi Xiaomi

Repeater WiFi Xiaomi można podłączyć na wiele sposobów. WiFi Range Extender Pro można podłączyć do dowolnego gniazdka elektrycznego, czy to na ścianie, czy na przedłużaczu.

 • Jeśli używasz jeszcze bardziej lekkiego i przenośnego repeatera Wi-Fi pierwszej lub drugiej generacji od Xiaomi, masz również opcję podłączenia go do dowolnego gniazda USB, niezależnie od tego, czy jest to hub USB, czy bezpośrednio do komputera lub laptopa.

Otwórz aplikację Mi Home na urządzeniu z Androidem lub iOS

Jeśli nie masz aplikacji Mi Home, możesz łatwo pobrać ją ze sklepu Google Play, jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem lub z App Store, jeśli używasz iOS.

 • Po zalogowaniu się i połączeniu aplikacja Mi Home automatycznie wykryje wszystkie obsługiwane urządzenia – w tym przypadku Twój repeater WiFi Xiaomi. Jeśli nie zostanie wykryty automatycznie, możesz dodać go ręcznie, przechodząc do karty „Dodaj ręcznie” i wybierając urządzenie.

Podłącz repeater WiFi do sieci domowej / biurowej

Gdy aplikacja Mi Home wykryje urządzenie – ręcznie lub automatycznie – będziesz mieć teraz możliwość podłączenia urządzenia do bieżącej sieci Wi-Fi.

 • Wybierz połączenie Wi-Fi, a jeśli jest chronione hasłem, wprowadź hasło Wi-Fi tak jak na każdym innym urządzeniu. Po zakończeniu twój repeater WiFi Xiaomi powinien w pełni działać.
 • Advertisement

Repeater Wifi Xiaomi Mi – zalety

Przed zakupem produktu technicznego ważne jest, aby zrozumieć, jakie korzyści otrzymasz z inwestowania w taki produkt. Dzięki Repeaterowi WiFi Xiaomi, oto tylko niektóre sposoby poprawy połączenia internetowego w domu / biurze.

# 1 – Rozszerza zasięg WiFi

Jedną z głównych zalet posiadania repeatera WiFi Xiaomi, takiego jak WiFi Range Extender Pro, jest potężne wzmocnienie sygnału, które zapewnia routerowi WiFi.

 • Jeśli doświadczyłeś słabej łączności, gdy jesteś z dala od routera. Na przykład na balkonie, tarasie, a nawet w łazience, repeater WiFi Xiaomi naprawia to, wzmacniając sygnał i zapewniając zasięg na znacznie większym obszarze niż domyślny router.
 • Domy na wielu piętrach mogą również znacznie skorzystać z rozszerzonego zasięgu WiFI, dzięki czemu mogą cieszyć się bezproblemową łącznością z Internetem, niezależnie od tego, gdzie znajdują się w stosunku do routera. Nie musisz już chodzić w poszukiwaniu sygnału – dzięki repeaterowi WiFi Xiaomi będziesz mieć sygnał wszędzie w domu lub biurze.

# 2 – Zwiększa łączność bezprzewodową

Kolejnym powodem, dla którego wzmacniacze WiFi Xiaomi stają się coraz bardziej popularne, jest liczba inteligentnych urządzeń, które ludzie posiadają. Większość popularnych routerów obsługuje tylko ograniczoną liczbę urządzeń bezprzewodowych.

 • Jeśli więc masz router, laptop i tablet podłączony do routera, możesz mieć problemy z podłączeniem innych urządzeń, takich jak Smart TV lub inteligentne apartamenty domowe.
 • Będziesz miał jeszcze więcej kłopotów, gdy inni ludzie będą dzielić się Twoim Wi-Fi, na przykład rodzina, współlokatorzy, a nawet goście. Linia wzmacniaczy WiFi Xiaomi obsługuje do 16 jednoczesnych połączeń, dzięki czemu wszystkie urządzenia – od telefonu do komputera, telewizora i innych gadżetów – mogą pozostać w kontakcie.

# 3 – Poprawia siłę sygnału

Ze względu na zachowanie sygnałów bezprzewodowych często okazuje się, że „najsłodsze” miejsce pod względem siły i prędkości sygnału WiFi znajduje się zwykle tuż obok routera WiFi.

 • Im bliżej routera, tym lepszy sygnał, więc większość ludzi ma tendencję do trzymania się blisko routerów, gdy potrzebują silniejszego sygnału. Jednak dzięki Repeaterowi WiFi Xiaomi wszędzie staje się ulubionym miejscem.
 • Dzięki lepszej sile sygnału możesz cieszyć się najlepszymi prędkościami w dowolnym miejscu w domu lub biurze, nawet jeśli nie jesteś bezpośrednio przy routerze bezprzewodowym. Dzięki lepszej sile sygnału Twoje połączenie będzie również bardziej stabilne i niezawodne, więc nie musisz się martwić o przypadkowe rozłączenia i przerwy w Wi-Fi.

# 4 – Eliminuje martwe strefy WiFi

Jak wspomniano wcześniej, ze względu na ograniczenia sygnałów bezprzewodowych w twoim domu lub biurze zawsze będą takie obszary, w których WiFi po prostu nie będzie w stanie się przedostać.

 • Obszary te nazywane są „martwymi strefami”, ponieważ nie masz połączenia bezprzewodowego, gdy jesteś w nich. Za pomocą repeatera WiFi Xiaomi możesz całkowicie wyeliminować martwe strefy, zwiększając sygnał Wi-Fi, aby obejmował każdy zakątek domu lub biura.

# 5 – Zbudowany dla zgodności

W przeciwieństwie do innych markowych przedłużaczy WiFi, które są na ogół kompatybilne tylko z routerami WiFi tej samej marki. Repeatery WiFi Xiaomi, takie jak WiFi Range Extender Pro, są kompatybilne z dowolnym routerem WiFi.

 • Możesz łatwo zsynchronizować repeater WiFi Xiaomi z routerem domowym lub biurowym, nie martwiąc się o kompatybilność.

# 6 – Zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania

Linia wzmacniaczy WiFi Xiaomi została zaprojektowana w celu zapewnienia łatwości użytkowania. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać szybką konfigurację za pomocą aplikacji Mi Home, aby podłączyć urządzenie do Wi-Fi w domu / biurze. A potem jest to plug-and-play.

 • Po prawidłowym skonfigurowaniu możesz użyć repeatera WiFi Xiaomi, aby wzmocnić sygnał WiFi praktycznie w dowolnym miejscu.

# 7 – Niska cena, świetna jakość

Znany z zapewniania wysokiej jakości technologii po przystępnych cenach, Xiaomi oferuje swoją ofertę wzmacniaczy WiFi za jedyne 15 USD.

 • Podczas gdy inne wzmacniacze WiFi mogą łatwo kosztować 30 USD. Repeatery WiFi Xiaomi, które oferują wysoką jakość wykonania i wydajność bez wypalania dziury w kieszeni. Sprawdź nasz „Jak działa wzmacniacz WiFi Xiaomi?” artykuł po więcej szczegółów.

Jak zresetować Xiaomi WiFi Repeater Pro?

Zresetowanie WiFi Repeater Pro jest niezwykle łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki:

 1. Upewnij się, że repeater WiFi jest podłączony do źródła zasilania.
 2. Weź szpilkę bobby lub dowolny obiekt podobny do szpilki i włóż ją do otworu resetowania tuż pod wskaźnikiem LED
 3. Włóż i przytrzymaj przez około 10 sekund.
 4. Kiedy lampka wskaźnika zmieni kolor na żółty, Repeater Pro Xiaomi WiFi jest w zasadzie pustym kontem.
 5. Możesz teraz otworzyć aplikację Mi Home na smartfonie i ponownie skonfigurować repeater.
 6. Sprawdź nasz „Jak działa wzmacniacz WiFi Xiaomi?” artykuł po więcej szczegółów.

Co to jest roaming WiFi w repeaterze MI WiFi?

Roaming Wi-Fi to opcja dostępna we wszystkich repeaterach Xiaomi. Zasadniczo ta opcja umożliwia urządzeniu używanie tej samej nazwy co sieć Wi-Fi. Pomaga to połączyć się z jednym urządzeniem zamiast z wieloma sieciami, unikając zamieszania.

 • Jednak w celu ustawienia rozszerzonej nazwy sieci jako źródłowej nazwy sieci. Będziesz musiał przejść do ustawień WiFi i zmienić nazwę i hasło.

Przeczytaj także:

Add Comment

Click here to post a comment