PORADNIKI

Brak dźwięku w telewizorze Xiaomi Mi – Jak rozwiązać problemy z dźwiękiem w Xiaomi Mi TV?

Xiaomi Mi Tv

Przekonaj się, że podczas oglądania wideo na telewizorze Xiaomi Mi nie ma dźwięku. W czym problem? Nie martw się! Oto kilka rozwiązań pozwalających rozwiązać problemy z dźwiękiem Xiaomi Mi TV 4 / 4A / 4C / 4X / Pro.

●Upewnij się, że telewizor nie jest wyciszony.

● Zwiększ głośność telewizora.

● Upewnij się, że telewizor nie jest ustawiony na SAP (dodatkowy protokół audio)

● Upewnij się, że wejście TV jest prawidłowe (ktoś mógł przypadkowo nacisnąć przycisk wejścia „aux” lub podobny, powodując, że telewizor używa wejścia bez dźwięku dochodzącego do niego)

● Upewnij się, że nie ma pary słuchawek podłączonych do gniazda wyjścia audio telewizora z boku lub z przodu telewizora.

● Sprawdź wszystkie kable podłączone do tylnej części telewizora. (możliwe, że telewizor został nieznacznie przesunięty, a kabel został odłączony lub poluzowany)

● Jeśli do telewizora podłączony jest odbiornik lub dźwięk przestrzenny, włącz go i sprawdź, czy dźwięk dochodzi z głośników zewnętrznych.

● Wyłącz telewizor, dekoder telewizji kablowej i wszystko inne podłączone do telewizora. Czasami wyłączenie i ponowne włączenie może rozwiązać problem.

● Jeśli używasz kabla wideo „S” do wejścia z tyłu telewizora, kable te nie przenoszą dźwięku, tylko wideo, więc upewnij się, że również podłączysz kabel audio.

● Podłącz urządzenie zewnętrzne do wejścia „Wyjście audio TV”. Będzie to test sprawdzający, czy jest to usterka płytki drukowanej telewizora lub czy głośniki są uszkodzone w telewizorze.

● Jeśli jesteś podłączony do odbiornika telewizyjnego lub odbiornika telewizyjnego, użyj dołączonego pilota i przejdź do „menu”. Sprawdź, czy ustawienia dźwięku są prawidłowe.

Advertisement

Uwaga: Jeśli przystawka STB jest podłączona za pomocą połączenia audio / wideo (A / V), upewnij się, że kable A / V są prawidłowo podłączone do odpowiedniego wejścia wideo w telewizorze.

● Wykonaj reset zasilania w telewizorze.

Jak naprawić problemy z dźwiękiem telewizora Xiaomi Mi?

Krok 1: Wyłącz telewizor.

Krok 2: Odłącz przewód zasilający telewizora od gniazdka elektrycznego.

Krok 3: Niech telewizor pozostanie bez zasilania przez 60 sekund.

Krok 4: Podłącz przewód zasilający z powrotem do gniazdka elektrycznego.

Krok 5: Włącz telewizor.

● Jeśli problem nie zostanie rozwiązany po zresetowaniu zasilania, zresetuj telewizor do pierwotnych ustawień fabrycznych.

Musisz przeczytać: Jak pobrać i zainstalować GCAM (aparat Google) na Pocophone F1, Xiaomi Mi 8, Mi Mix 2S i Mi Mix 3 bez rootowania telefonów

Add Comment

Click here to post a comment